Emisjon Talkshow Ekonomi – PolitikëEkopolitikë
ModeratorBesart Kadia
Çdo të premteOra 21.00
Transmetimi i parë6 Janar 2015
Kanali TvOra News

Email – ekopolitike@oranews.tv

Eshtë emisioni kryesor i ekonomisë në Shqipëri dhe vjen në ekranin e RTV Ora çdo të premte, në ora 21.00. Debat dhe analizë mbi politikat e qeverisë dhe gjithçka ndodh me buxhetet familjare dhe jetën ekonomike të vendit.

Argumentat pro dhe kundër dhe informacionet më të plota merren në këtë format debati, ku të ftuar janë ministra, deputetë të të gjitha partive politike, përfaqësues të biznesit vendas dhe atij të huaj, të shoqatave të konsumatorëve, shoqërisë civile, ekspertët dhe analistët më të njohur.

Prej 7 shtatorit 2018 moderator i emisionit është Besart Kadia, gazetar dhe specialist në fushën e ekonomisë.

Deri më 27 korrik 2018 emisioni drejtohej nga moderatorja Aurora Sulçe.

“Ekopolitike” është emisioni ekonomik i cili nisi rrugëtimin mbrëmjen e 6 janarit 2015 në Ora News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here