Emisjon Story ExplorerShqiptarët e mrekullueshëm
Moderatore Rudina Xhunga
Çdo te dielOra 12.00
Kanali Tv News 24

Rudina Xhunga rikthehet në News24 me një tjetër emision, madje dhe mision. T’iu kthejë shpresën shqiptarëve. Kështu rrëfeu vetë gazetarja e njohur në studion e News24 teksa foli për emisionin e saj të ri që do të nisë të dielën.

Ajo tha se nuk do jetë më emisioni i aktualitetit që bërtet por do jetë i aktualitetit që të bën të shpresosh. Rudina rrëfen edhe emrin e emisionit të ri që sigurisht ka shqiptarët në fokus.

“Unë këtu kam qenë gjithmonë, nuk kam ikur asnjëherë. Kësaj radhe në një mënyrë tjetër. Nuk do jetë emisioni i aktualitetit që bërtet, por i shpresës që na bashkon në një atdhe të përbashkët. Ajo që ndiej unë, është se ka ardhur koha që të besojmë se Shqipëria bëhet dhe janë njerëzit e mirë që do ta bëjnë atë. Ky është një cikël emisionesh dhe do të titullohet ‘Shqiptarët e mrekullueshëm’, u shpreh gazetarja.

Çdo të diel në orën 12.00 Rudina Xhunga do të sjellë histori shqiptarësh të mrekullueshëm, shqiptarësh që ia dolën, histori suksesi, histori që frymëzojnë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here