Frequecat Kanalet 
Frekuenca:10762
Symbol Rate:30000
Polarizimi:Horizontal
Fec:8PSK 3/5
DVB-S2 MPEG-4
TOP NEWS – 24 orë lajme shqip.
BANG BANG – Kanal argëtues dhe didaktik për fëmijë nga mosha 1 deri 16 vjeç.
Explorer Schkence – Kanal tematik i DigitALB që transmeton 24 orë në ditë dokumentarët më mahnitës mbi shkencën, teknologjinë, misteret dhe aventurat..
Film Aksion – Kanali i Dueleve të Mëdha! Transmeton në DigitALB filmat më të mirë aksion me aktorët më të mëdhenj të këtij zhanëri..
Film Komedi – Filmat më të arrirë komikë, me aktorët më të mirë të humorit. Këtu, është e pamundur të mos qeshësh…!.
Stinet – Telenovela dhe filma te ndryshem.
RTV 21 – Kanal televiziv Kosovar me lajme,filma,emisione,muzikë.
KTV – Kanal televiziv Kosovar me lajme,filma,emisione,muzikë.
T HD– Kanali më i ri dedikuar programacionit shqiptar. Show, spektakleve, filma e telenovelave më të ndjekura dhe nostalgjisë së filmit shqiptar..
Ora News – Kanal televiziv Shqiptar me lajme,24 orë në ditë me lajme.
TVSH Tokesor – Kanal kombëtar shqiptar me programacion të ndryshëm.
News-24 – Kanal shqiptar me programacion të ndryshëm.
x-1 – Filma për të rritur me përmbajtje erotike (24 ore ne dite).
SS-7- kanal sportiv kualitet HD
Discovery Turbo extra
Wedding ChannelRadio:
Top Gold
SS Radio
Top Albania
City Radio
MM Radio
Frekuenca:10803
Symbol Rate:30000
Polarizimi:Horizontal
Fec:8PSK 2/3
DVB-S2 MPEG-4
TOP CHANNEL HD – Kanali më i ndjekur në Shqipëri dhe jashtë saj, me larmi të madhe programesh, lajme, emisione, filma, sport etj.
Klan HD – Kanal televiziv Shqiptar me lajme,filma,emisione dhe muzike.
SuperSport HD-5 -kanal sportiv kualitet HD
SuperSport HD-6 -kanal sportiv kualitet HD
Junior TV – Kanal i adoleshenteve.
CUFO TV – Kanal argëtues dhe didaktik për fëmijë nga mosha 1 deri 16 vjeç.
MY MUSIC – Muzike Shqiptare dhe te huaj.
Explorer Natyra – Transmeton dokumentarë mbi udhetimet, natyrën, botën e kafshëve dhe gjithë gjallesat që popullojnë planetin Tokë.
Explorer Histori – Transmeton dokumentarë mbi historinë, qyteterimet, dhe portretet e personazheve që kanë bërë epokë.
Digi Gold – Kanal PPV (paguan vetem per ate qe sheh),ky kanal transmeton 3-4 filma ose evente tjera nga e hena deri te dielen,me ane te sms mund te porosisni filmin ose programin qe deshironi.
Film Autor – Filma të autorëve të mëdhenj botërore.
Film Hits – Sjell në ekran, filmat më të fundit e më të realizuar të botës së kinemasë.
Film Hits +1– Sjell në ekran, filmat më të fundit e më të realizuar të botës së kinemasë.
Film Thriller – Një kanal i DigitALB, dedikuar krejtësisht filmave thriller & horror..
Film Drame – Transmeton në DigitALB filma me tematikë familjare, sociale e Romancë.
Klan Kosova – Kanal televiziv Kosovar me lajme,filma,emisione,muzikë.
ABC NEWS – Kanal shqiptar me lajme dhe emisione te ndryshme.
BCT Europe
Shop TV – Kanal shqiptar per shitje te produkteve te ndryshme.
MusicAl – Kanal me muzikë popullore.
x-2 – Filma për të rritur me përmbajtje erotike (24 ore ne dite).
Frekuenca:10845
Symbol Rate:30000
Polarizimi: Horizontal
Fec:8PSK 3/5
DVB-S2 MPEG-4
Film Nje HD – Kanal i digitalb, i cili transmeton filma, ne cilesine me te mire, high definition.
Film Dy HD – Kanal i digitalb, i cili transmeton filma, ne cilesine me te mire, high definition.
Plus HD – Kanal i digitalb, i cili transmeton dokumentare, ne cilesine me te mire, high definition.
Travel Channel HD – Kanal nderkombtar anglisht, ne HD format.
SuperSport HD-1 -kanal sportiv kualitet HD
SuperSport HD-2 -kanal sportiv kualitet HD
SuperSport HD-3 -kanal sportiv kualitet HD
SuperSport HD-4 -kanal sportiv kualitet HD
UTV News – Kanal shqiptar me programacion të ndryshëm.
SCAN TV – Kanal televiziv Shqiptar me 24 ore ne ditë lajme.
Planet TV – Kanal shqiptar me lajme dhe emisione te ndryshme.
IN TV
City TV
Baby TV
Service Digitalb 1
Service Digitalb
Ndihma e klientit
Frekuenca:10886
Symbol Rate:30000
Polarizimi:Horizontal
Fec:8PSK 3/5
DVB-S2 MPEG-4/HD
Disa nga keto kanale punojne vetem me
Digitalb HD nga Digitalb ose me modul Conax pairingNe kete frekuence jane keto kanale:Tribuna Channel – Kanal nga Kosova
TV ART – Kanal Shqiptar nga Maqedonia
Nat Geo HD – Kanal nderkombtar anglisht, ne HD format.
Discovery HD – Kanal nderkombtar anglisht, ne HD format.
MTV Live HD – Kanal nderkombtar muzike anglisht ne HD format.
First Channel – Kanal televiziv Kosovar i drejtuar nga Valon Maloku (ValaMalaShow)emisione,muzikë.
Alsat-M – Kanal me lajme dhe emisione nga Maqedonia.
SuperSonic – Kanal me muzikë vetëm shqip.
SuperSonic Folk – Kanal me muzikë vetëm shqip folklorike.
Animal Planet HD -Shkoni dhe përjetoni takimet më të afërta me jetën e egër, të para ndonjeherë në televizion. National Geographic Wild është i dedikuar për të dhënë një depërtim të veçantë botës natyrore, mjedisit dhe krijesave mahnitëse që e popullojnë atë.
FOX LIFE -Fox Life, është një rrjet televiziv, i prodhuar nga Fox Broadcasting Company, programacion i cili përfshin seriale të shumtë televizivë, komedi si dhe filma, po ashtu edhe programe origjinalë në zona të caktuara.
Fox  – kanal internacional .
Disney Channel
Discovery Science HD
X-3 – Filma për të rritur me përmbajtje erotike (24 ore ne dite).
Star xxx – Filma për të rritur me përmbajtje erotike (24 ore ne dite).
Dorcel-HD – Filma për të rritur me përmbajtje erotike ne format HD(24 ore ne dite).
Service Digitalb 1
Frekuenca:11470
Symbol Rate:30000
Polarizimi: Vertikal
DVB-S2-8PSK
TLC

ID Xtra HD

Eurosport 1 HD

Eurosport 2 HD

 Frekuenca:11231
Symbol Rate:30000
Polarizimi: Vertikal
DVB-S1
 Comedy Central Extra
Frekuenca:11468
Symbol Rate:30000
Polarizimi: Horizontal
DVB-S1
Discovery Channel
Frekuenca:12633
Symbol Rate:4883
Polarizimi:Vertikal
Fec:1/2
RTK
Frekuenca:12656
Symbol Rate:4883
Polarizimi:Vertikal
Fec:1/2
TVSH
Frekuenca:11400
Symbol Rate:13846
Polarizimi:Vertikal
Tring I
Frekuenca:11427
Symbol Rate:27500
Polarizimi:Vertikal
Tring II

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here