Diskutime tëshumta ka patur per kete program te Top Story ne Top Channel transmetuar me 24 Shtator ’19.

Top Story udhëtoi në Londër dhe Manchester, për të përcjellë historinë e Astrit Kapajt, grabitqarit më të famshëm të vilave në Wimbledon, mes tyre edhe vilat e tenistit të famshëm Boris Becker dhe ish futbollistit të Arsendal, Anelca.

Me pamje ekskluzive dhe rrëfime të viktimave, Top Story zbërtheu të gjithë sagën dhe mënyrën sesi ai kryente grabitjet. Policia Britanike nuk kishte mundur ta identifikonte për 10 vjet rresht, por një gabim i Astrit Kapaj, e vuri në pranga. Kapaj ka arritur të grabisë mbi 10 milionë paund, bizhuteri, ora rolex, sende me vlerë por pa ushtruar dhunë.

Vlonjati nga Gjormi është një emrat më të përfolur në Londër për mënyrën e grabitjeve. Shumë e cilësojnë si Robin Hood.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here