Emisjon SportivKampionët
ModeratorAndi Nuraj
Çdo të hënëOra 22.45
Kanali TvVizion Plus

Ideja dhe moderimi nga Andi Nuraj. Nje hapesire te munguar sportive per te gjithe te apasionuarit pas sportit, veçanerisht futbollit.

Jo pa qellim titulli i formatit eshte vendosur „Kampionet“ pasi gjithcka eshte e lidhur me kompeticionin me prestigjioz te futbollit, UEFA Champions League te cilen familja e Vizion Plus dhe Tring ka ekskluzivitetin e transmetimit edhe per 3 vitet e ardhshme.  Por kampionet jane prezent ne te gjitha sportet e ne te gjitha klubet e  e vendit dhe Europes.

Qellimi eshte qe ne dallim nga konkurrenca te realizojme nje emision i cili si baze do te kete SHOW-n televiziv te miksuar me ate qe do te ndodhe cdo fundjave ne fushat e futbollit e jo vetem ne te gjithe boten.

Futbolli ne Shqiperi, Kombetarja e Shqiperise si edhe te gjitha ngjarjet sportive ne vend do te gjejne pasqyrim permes nje qendrimi real dhe te paanshem duke treguar profesionalizem dhe dinjitet televiziv.

Kampionate elitare ne Europe si ato te Anglise, Italise, Spanjes, Gjermanise, Frances etj. Krahas kronikave  ilustruese per keto ngjarje te medha sportive do te kete  edhe intervista, analiza, shpjegime teknike dhe parashikime .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here